červen

Červen v ZUŠ

Autor:
Mgr. Tomáš Zouhar
Začátek:
ZUŠ Tišnov

Červen je poslední měsíc, kdy můžete navštívit akce naší školy. S blížícím se koncem školního roku zároveň přibývá našich akcí. Žáci s učitelé ZUŠ Tišnov se s končímím školním rokem rozloučí jak jinak, než prezentací své práce široké veřejnosti.

7.6.2024 Noc kostelů - 18:45 Lomnice u Tišnova

Noc kostelů je každoročně pořádaná akce, která má umožnit široké veřejnosti nezávazné přiblížení se a setkání s křesťanstvím. V jejím rámci jsou ve večerních a nočních hodinách zpřístupněny některé kostely různých křesťanských církví, ve kterých se rovněž zdarma konají koncerty, komentované prohlídky, workshopy či divadelní představení. V letošním ročníku je aktuálně přihlášeno 1845 kostelů a modliteben.

7. června od 18:45 můžete navštívit kostel Navštívení Panny Marie v Lomnici u Tišnova.

9.6.2024 Absolventský varhanní koncert, 16:00 kostel sv. Václava v Tišnově

V neděli 9. června můžete poslechnout výkony našich posledních absolventů. Za varhanní manuál zasedne Linda Navrátilová, absolventka 7. ročníku ve hře na varhany ze třídy Silvie Jebáčkové.  K naší varhanici se přidal absolvent hry na violoncello Vojtěch Zavřelo ze třídy Heleny Ruszové.

11.6.2024  Jedna hrůza hrůznější než druhá, 17:00 sál LDO, Riegrova

V úterý 11. června se naposledy rozezvučí sál Literárně-dramatického oboru. V posledním divadelním večeru se představí žáci literárně-dramatického oboru - Adéla Čechová, Klára Gottvaldová, Antonie Holemá, Isabella Štěpánková, Anna Vorlíčková a Anežka Zatloukalová. V první části odpoledne se jmenoavní žáci představní v sólových přednesech a va druhé polovině vystoupí se svou autorksou inscenací "Jedna hrůza hrůznější než druhá".

13.6.2024 Táborák pro kytaristy, 17:00 u Hastrmana Předklášteří

Po loňském debutu společného muzicírování u ohně jsme připravili druhý večer u táboráku, tentokrát v prostředí letního stánku U Hastrmana v Předklášteří. Záměrem je společné posezení u ohně s kytarami a dalšími nástroji. Žáci a jejich rodiče si společně zahrají trampské písně za přispění dalších hudebníků z řad flétnistů nebo zpěváků. Návštěvníci, nezapomeňte špekáček!

18.6.2024 Bicí koncert, 17:00 U Palce

Každoroční společný koncert žáků bubenické třídy Radima Večeři (ZUŠ Tišnov) a jeho kolegů Adama Sikory a Filipa Zázvorky (ZUŠ Kuřim) vypukne v úterní podvečer 18. června. Na koncertě zazní skladby pro bicí nástroje, a to jak sólové, tak i hra komorní. 
Finále večera bude vystoupení kapely Another way.

23.6.2024 Den Hudby - oslava 75 výročí ZUŠ Tišnov, U Palce

Den hudby, který v letošním roce vychází na neděli 23. června bude ve znamení oslav 75. výročí ZUŠ Tišnov. Pro návštěvníky budou připraveny 2 podia, na kterých se v průběhu odpoledne vystřídají žáci ZUŠ Tišnov a dále pozvaná hosté.

Těšit se můžete na školní kapely Miniband a Faltaband, a vystoupení žáků hudebního oboru. Nebudou chybět ani tanečníci za doprovodu školní kapely Tišnovanky se zpěvem učitelského dua ZouFal.

Hlavní podium bude patřit převážně hostujícím kapelám. V průběhu odpoledne vystoupí kapely M.E.Š z Velkého Meziříčí, Hrabě Monte Crazy z Nového Města na Moravě a SwingDixie Vojenské hudby Olomouc. Součástí doprovodného programu bude žhavé vystoupení dua FLAmigas. A děti se mohou těšit na malování hennou.

26.6. 2024 Vernisáž absolventů výtvarného oboru, 17:00 chodba ZUŠ Tišnov

I absolventi výtvarného oboru prezentují své práce, kterými završují vzdělávání na ZUŠ Tišnov. Ve středu 26. června se můžete zúčastnit slavnostní vernisáže a  shlédnout nejen absolventské práce, ale také jpoznat ejich autory.

27.6.2024 Premiéra žákovských filmů, 17:00 sál LDO, Riegrova

Po celý rok pracovali žáci zaměření Multimediální tvorba pod vedením Elišky Vrbové na několika filmech, které chceme představit tišnovské veřejnosti. Přijďte se podívat na společné dílo skupiny multimédií.

 

Chceš studovat na ZUŠ Tišnov?

Rádi vás vezmeme mezi sebe
Studuj u nás!