dipl.um. Jana Havelková

Jana Havelková, dipl.um.

Učitelka hudebního oboru

Kontakty služební

Pochází ze Zlína. Od malička se věnovala hře na kytaru, později na zobcovou a příčnou flétnu. Vystudovala konzervatoř v Kroměříži (obor příčná flétna) a krátce učila v ZUŠ Jižní Svahy ve Zlíně.

Od roku 2001 učí v ZUŠ v Tišnově. Současně studovala hru na barokní příčnou flétnu na FF MU v Brně, obor Teorie a provozovací praxe staré hudby. Vedle Tišnova vyučovala i na pobočkách v Drásově a v Deblíně, kde působí od roku 2009 až doposud. V Deblíně vyučuje hru na zobcovou a příčnou flétnu, kytaru, teoretické předměty a vede flétnový soubor Tutti Flauti.

Své pedagogické zkušenosti rozšiřuje pravidelně účastí na vzdělávacích seminářích na konzervatoři v Brně. Absolvovala kurzy pro pedagogy zobcové flétny u Martiny Komínkové, Jana Kvapila, souboru i Flautisti, kytarové kurzy Stanislava Juřici, improvizační seminář Víta Rokyty nebo pedagožky a muzikoložky Evy Jenčkové. 

Ráda se věnuje jazzové improvizaci. Navštěvovala Letní jazzové dílny ve Frýdlantu a později vystupovala s tišnovskou jazzovou kapelou Maňana.  Improvizaci s oblibou zařazuje i do výuky, baví ji zejména komorní a souborová hra. Věnuje se úpravám nejrůznějších písní a dalšího repertoáru pro svůj flétnový soubor.
 

Chceš studovat na ZUŠ Tišnov?

Rádi vás vezmeme mezi sebe
Studuj u nás!