recitál

Klavírní recitál Kristýny Fialové

Autor:
MgA. Zdeněk Vašíček, Ph. D.

Kristýna Fialová, čtrnáctiletá žákyně Hudebního oboru Základní umělecké školy Tišnov, měla svůj ročníkový klavírní recitál ve čtvrtek 6. června 2024 v koncertním sále školy. „Ročníkový“ znamená, že svůj recitálový program zvládla nacvičit za školní rok 2023/2024.

Recitálový program Kristýnky, žákyně 1. ročníku I. stupně ze třídy učitele Zdeňka Vašíčka, obsahoval výběr dvanácti skladeb. Především z hudebního klasicismu (Clementi, Diabelli, Hummel, W. A. Mozart, Pleyel, Steibelt a Vaňhal), ale i raného romantismu (Schubert). Z toho pět skladeb bylo pro klavír na čtyři ruce. Kristýnce připadly party PRIMO, jejímu učiteli party SECONDO. 

Průvodního slova recitálu se pro tentokrát ujal učitel, nicméně těšíme se již na další spolupráci s literárně dramatickým oborem na naší škole. Za vytrvalou podporu Kristýnky v jejím recitálovém úsilí se zde sluší hlasitě poděkovat: podobný rodičovský přístup dnes totiž není samozřejmostí!

Již od roku 2007 probíhá v klavírní třídě žákovská recitálová štafeta, přičemž Kristýnčin recitál byl v pořadí dvacátý třetí. A na mysli opakovaně vyvstává otázka: bude mít Kristýnka následovníka/následovnici? Či najde se někdo, kdo s využitím několika hudebních nástrojů, na něž hraje, či několika oborů školy, které navštěvuje, připraví recitál integrovaný?

Kristýnko, vítej v klubu. „Klub recitálistů a recitálistek ZUŠ Tišnov“ je ode dneška i klubem Tvým. Gratulujeme!

Chceš studovat na ZUŠ Tišnov?

Rádi vás vezmeme mezi sebe
Studuj u nás!