pianist

Klavírní recitál Petra Malásky

Autor:
MgA. Zdeněk Vašíček, Ph. D.

Petr Maláska, devítiletý žák Hudebního oboru Základní umělecké školy Tišnov, měl svůj klavírní recitál v úterý 30. dubna 2024 v koncertním sále školy.

Recitálový program Petříka, žáka 2. ročníku I. stupně ze třídy učitele Zdeňka Vašíčka, obsahoval výběr dvanácti skladeb. Dílem z hudebního baroka (anonymní autor 17. století), klasicismu (Clementi, Duncombe, Hummel, Vaňhal), romantismu (Schubert) i hudby dvacátého století (Blatný, Eben). Z toho pět skladeb bylo pro klavír na čtyři ruce. Petříkovi připadly party PRIMO, jeho učiteli party SECONDO. 

Průvodního slova recitálu se z Literárně-dramatického oboru Základní umělecké školy Tišnov s úspěchem ujaly slečny Sofia Dvořáková a Karolína Němcová pod vedením svého učitele, pana MgA. Jakuba-Vladislava Štrejna, DiS. Spolupráce hudebního a literárně dramatického oboru na naší škole se slibně rozvíjí a všichni se těšíme, že tomu tak bude i nadále.

Za vytrvalou podporu Petříka v jeho recitálovém úsilí oběma rodiči se zde sluší hlasitě poděkovat. Podobný rodičovský přístup dnes totiž není samozřejmostí!

Již od roku 2007 probíhá v klavírní třídě žákovská recitálová štafeta, přičemž Petříkův recitál byl v pořadí dvacátý druhý. A na mysli opakovaně vyvstává otázka: bude mít Petřík následovníka/následovnici? Či najde se někdo, kdo s využitím několika hudebních nástrojů, na něž hraje, či několika oborů školy, které navštěvuje, připraví recitál integrovaný?

Petříku, vítej v klubu. „Klub recitálistů a recitálistek ZUŠ Tišnov“ je ode dneška i klubem Tvým. Jako teprve devítiletý patříš dnes věkově k recitálovým rekordmanům na naší škole. Gratulujeme!

Chceš studovat na ZUŠ Tišnov?

Rádi vás vezmeme mezi sebe
Studuj u nás!