TO kraj

Oslníme v Karlových Varech?

Autor:
Mgr. Tomáš Zouhar

20. dubna 2022 postoupily žačky tanečního oboru se svou choreografií Sochy do celostátního kola, které proběhne od 3. - 5. června v Karlových Varech.

Krajské kolo se konalo na půdě Soukromé umělecké školy Blansko.

Pětičlenná odborná porota ve složení Mgr. Zora Breczková (ZUŠ Klášterec nad Ohří), Mgr. Ilona Rudelová (ZUŠ Nový Jičín), Pavla Krieger Jahodová, DiS. (ZUŠ Vladimíra Ambrose Prostějov), Sylva Mičánková (Baletní škola Filiánek Brno) a Mgr. Iva Musilová (Taneční konzervatoř Brno) neměla vůbec lehké rozhodování.

Celkově se Krajského kola účastnilo 19 ZUŠ z celého Jihomoravského kraje, kteří soutěžili dohromady s 32 choreografiemi. Čtenáře našeho článku bude jistě zajímat soutěžní kategorie, ve které bojovaly tanečnice z Tišnova. V naší V. kategorii bojovalo o první příčku 7 choreografií, z nichž do celostátního kola postupují ZUŠ Blansko a ZUŠ Tišnov.

A naše choreografie Sochy obdržela také zvláštní ocenění poroty "Ocenění za naplnění tématu a taneční ztvárnění".

Velká gratulace patří celé skupině, jmenovitě Anně Drlíkové, Veronice Dvořákové, Martině Hedbávné, Lindě Němcové, Kristýně Pekařové, Petře Sklenářové a Darii Švecové, a pochopitelně jejich paní učitelce Markétě Chlubné.

Chceš studovat na ZUŠ Tišnov?

Rádi vás vezmeme mezi sebe
Studuj u nás!