zpěv

Úspěch zpěváků v okresním kole

Autor:
Mgr. Tomáš Zouhar

22. února 2022 pořádala ZUŠ Ořechov okresní kolo v sólovém a komorním zpěvu. Naši zpěváci zabojovali v disciplíně sólový zpěv a přivezli nám krásná umístění, které téměř celou výpravu katapultuje do krajského kola, které se bude konat 17. března 2022 v prostorách ZUŠ Františka Jílka v Brně.

Soutěžního klání se účastnili se svými žáky kolegyně MgA. Eva Svozilová a MgA. Ivana Pavlů. V odborné porotě zasedli doc. MgA. Zdeněk Šmukař (JAMU Brno)MgA. Marta Chila Reichelová, Ph.D. (konzervatoř Brno) a MgA. Eva Vlčková  Nedomová. Funkcí tajemníka poroty byl pověřen pan Pavel Rosendorf ze ZUŠ Ořechov.

Soutěže se účastnilo 50 žáků z 10 škol (ZUŠ A. Muchy Ivančice, ZUŠ Kuřim, ZUŠ Ořechov, ZUŠ Pohořelice, ZUŠ Pozořice, ZUŠ Rosice, ZUŠ Střelice, ZUŠ Šlapanice, ZUŠ Tišnov a ZUŠ Židlochovice)

Do krajského kola postoupilo 10 žáků ze 6 škol. Naše škola byla co do poměru nasazených a postupujících soutěžících druhou nejúspěšnější. Ze 4 reprezentantů postupují do krajského kola 3 z nich (úspěšnost 75%). V kontextu tohoto hodnocení nás přeskočil soutěžní tým ze ZUŠ Střelice, kde postoupili do krajského kola všichni 4 soutěžící.

Výsledková listina

Jméno soutěžícího Soutěžní kategorie Jméno vyučujícího Umístění
Magdaléna Urbánková I. MgA. Eva Svozilová 1. místo s postupem
Agáta Zavřelová VII.a) MgA. Ivana Pavlů 1. místo s postupem
David Kellner VIII.a) MgA. Ivana Pavlů 1. místo s postupem
Viktor Chocholatý IX.a) MgA. Ivana Pavlů 2. místo

 

Poděkování patří také kolegyním korepetitorkám Jitce Zavřelové a MgA. Kamile Dubské.

 

Chceš studovat na ZUŠ Tišnov?

Rádi vás vezmeme mezi sebe
Studuj u nás!