Agáta

Vezeme zlato z Turnova

V neděli 1. května se v prostorách Městského divadla Turnov konalo celostátní kolo v sólovém zpěvu. V této soutěžní disciplíně se účastnila Agáta Zavřelová, žačka Ivany Pavlů. Soutěžní repertoár tvořily 2 písně českých autorů (L. Janáček: Stálosť, B. Martinů: Spoza čiernej hory) a 1 píseň z období klasicismu (W.A.Mozart: Touha po jaru). Korepetice, bez které by zpěváci  se ujala kolegyně Jitka Zavřelová.

Organizátorem celostátního kola je každoročně ZUŠ Turnov. Porotu soutěžní kategorie VIIa) tvořili: MgA. David Szendiuch (Divadlo Brno), Mgr. Ludmila Kotnauerová (ZUŠ T. Brzkové, Plzeň), Bc. Jozefína Štěpánová (ZUŠ Dubí), MgA. Stanislava Blažíčková (ZUŠ Třeboň), Mgr. et MgA. Ivana Mikesková, Ph.D. (JAMU Brno). Tajemnicí poroty byla jmenována Šárka Košťálová (ZUŠ Turnov).

Agáta soutěžila v kategorii VIIa spolu s dalšími 8 soutěžícími. V této kategorii byly uděleny dvě 1. místa, tři 2. místa, dvě 3. místa a dvě čestná uznání. Agáta Zavřelová získala největší počet bodů a stala se tak absolutní vítězkou ve své soutěžní kategorii.

Ukázka z koncertu vítězů - Městské divadlo Turnov, 1.5.2022

Chceš studovat na ZUŠ Tišnov?

Rádi vás vezmeme mezi sebe
Studuj u nás!