Spolupráce

Spolupráce jako cesta k úspěchu

Autor:
Mgr. Tomáš Zouhar

Pracovat společně se vyplácí. Letošní školní rok vnímám jako významný milník v dalším směrování naší školy. První vlaštovkou propojení více oborů (hudební, taneční, literárně-dramatický) byla divadelní revue V+W, kterou jsme uvedli koncem března 2022. Po premiéře jsme z představení měli velmi dobrý pocit a tato zkušenost nám otevřela další prostor pro vzájemné propojování učitelů a jejich žáků.

 

Písně pro taneční oddělení

Kolega Aleš Cecava pracuje s mladými hráči na žesťové nástroje a v průběhu školního roku vzniklo malé hudební seskupení hrající lidové písně, které využívá Markéta Chlubná v rámci tanečního oboru. Taneční oddělení tak disponuje živou hudbou a výsledek uvidíte v rámci Tanečních koncertů. Náš tým se rozšířil o mladého učitele kytary Marka Peška, který se ujal funkce zvukového technika. Díky němu se žáci seznámili s prací ve studiu. Zpěváci se naučili zpívat na mikrofon a muzikanti vědí, že nahrát skladbu v délce pár minu trvá mnohonásobně déle. Nesmím opomenout zanícenou práci kolegyně Ivany Pavlů, díky které si snad všichni její žáci vyzkoušeli práci s mikrofonem.

Scénická hudba

Na tanečních koncertech budete moci shlédnout "taneční pohádku", která vznikla ve spolupráci s dramatickým oborem, které vede Klára Jírovská. Scénickou hudbu pro pohádku tentokrát nahráli Anna Mikolajková (zobcové flétny) a Marek Kubát (kytara) za podpory kamaráda Jaroslava Opata, který se ujal hry na handpan a rámový buben. Zvukových efektů a mluveného slova se ujala Markéta Chlubná a Klára Jírovská.

Chceš studovat na ZUŠ Tišnov?

Rádi vás vezmeme mezi sebe
Studuj u nás!